Naposledy aktualizováno: 08.10.2019 12:59:46
logo

Městská knihovna Městec Králové

3.12.2018 v 18.00 hod.  - Austrálie - cestovatelská přednáška
 
Rodina Márových objela celý kontinent kolem dokola a vydali se i do horoucího středu k posvátnému rudému monolitu Uluru. Krmili skákající krokodýly, šnorchlovali ve Velkém bariérovém útesu, házeli bumerangem, žasli v poušti mezi tisícovkou skalních jehel Pinnacles, nadšeně krmili klokany z ruky.
Více na www.jirkamara.cz
 
 OBRÁZEK : australie21.jpgOBRÁZEK : australie43.jpg
 
 
----------------------------------------------------------------------
28.3.2018 v 18.00 hod.- cestovatelská přednáška - Vietnam - Špillarovi
Pojedeme do daleké Asie. Do domoviny lidí, s kterými jsme zvyklí se vídat u nás doma,ale o jejichž vlasti máme jen mlhavé představy. 
OBRÁZEK : p1090559-zm.jpgOBRÁZEK : _dsc8290-zm.jpg
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
11.5. v 18.00 hod. - přednáška - Dobytí jižního hvězdnatého ráje -
Petr Horálek 
Známý astro-fotograf se specializuje na fotografování vzácných jevů večerní oblohy, jako jsou sluneční a měsíční zatmění a neváhá za nimi cestovat po celém světě. Jeho fotografie již několikrát ocenila porota České astrofotografie. Za největší úspěch považuje, že jedna z jeho fotografií byla vybrána NASA jako prestižní astronomický snímek dne. Jeho fotografie můžete najít na www.astronom.cz/horalek. Možná jste ho viděli v pořadu K.Šípa VšechnopártySmile
 
 OBRÁZEK : nebe.jpgOBRÁZEK : nebe3.jpg
------------------------------------------------------------------------------
14.2.2017 v 18.00 hod. - přednáška - Ztracené vesnice aneb Povídání o zaniklých lidských sídlech v našem okolí 
kino
 
Zajímá Vás kde a jak žili kdysi dávno lidé na místě, kde žijete dnes Vy? Přijďte si poslechnout přednášku Mgr. A.Lamprechta ,archeologa Polabského muzea v Poděbradech. 
 
 
------------------------------------------------------------------------------
22.11. v 17.00 hod. - přednáška - Vztahy z pohledu astrologie a hlubinné psychologie 
Městská knihovna
 
Přednáší Jana Lojková, Ph.D., terapeutka a lektorka,zabývající se hlubinnou psychologií C.G.Junga, od roku 2008 členka Společnosti pro analytickou psychologii. Ve své terapeutické práci využívá astrologickou symboliku, analýzu snů a arteterapii.Pořádá seberozvojové semináře s astrologickou tématikou, pracuje s pohádkami a snovými obrazy. 
 
-------------------------------------------------------------------------------
20.4.2016 v 18.00 hod. - Madeira
tentokrát v kině
 
Fotograf, cestovatel a dobrodruh ing.Václav Špillar a spisovatelka, spolucestovatelka
ing. Lenka Špillarová procestovali mnoho zemí jen tak s batohem na zádech, foťákem, blokem a tužkou. Z těchto zemí  vydali knihy řady Toulky světem, které jsou fotografickými cestopisy z celého světa. Například knihy Amerikou cestou necestou,
Z Asie do Nového světa, Pod africkým sluncem, Austrálie - Ve stínu baobabů, Oceánie - Perly Havajských ostrovů. Přijďte si pro inspiraci jak si užít dovolenou. 
www.gallery3a.com
 
 
      OBRÁZEK : 2806605-madeira-zavlazovani-1-620x0p0.jpegOBRÁZEK : 2806610-madeira-ubytovani-v-tradicnim-stylu-1-620x0p0.jpeg
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

 

 

 
OBRÁZEK : logo.gif

http://www.ctenipomaha.cz

 

Podpořte tuto charitativní akci, přijdťe si k nám do knihovny nominované knihy vypůjčit a pomozte dobré věci.

Vše potřebné najdete na webu tohoto projektu

  • Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři.
  • Každé dítě, které se zapojí do projektu, získá po přečtení některé ze seznamu vybraných knih kredit 50 korun, který bude moci věnovat na jeden z nominovaných dobročinných projektů.